کرونا نشان داد آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و یاری درمانی نیستند

به گزارش دنیای ویدئو، رییس کل سازمان نظام پزشکی در پیامی 30 فروردین روز علوم آزمایشگاهی را تبریک گفت و نوشت: همه گیری جهانی کووید 19 هرچند به دشواری، اما بسیار موثر و کارآ به صاحبان سیاست، اقتصاد و سلامت نشان داد که آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و یاری درمانی نیستند.

کرونا نشان داد آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و یاری درمانی نیستند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از سازمان نظام پزشکی، محمد رضا ظفرقندی روز دوشنبه در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی نوشت: سی ام فروردین سال روز تولد حکیم جرجانی پزشک، پژوهشگر و آزمایشگر نامدار ایرانی است که روز علوم آزمایشگاهی نیز نام گذاری شده است. این خجسته روز را به یکایک همکاران خدومی که در گوشه گوشه ایران اسلامی در آزمایشگاه های طبی مشغول خدمت به هم میهنان شریف هستند تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: هرچند اهمیت و ارزش این رشته برای جامعه پزشکی پوشیده نیست، اما امروز در اولین ماه سال1400 و در کوران مبارزه با ویروس جهانگیر کرونا بیشتر از هر زمان دیگر همه ما دریافتیم که والایی و قابلیت این رشته تا چه حد در مرز های مشترک با بهداشت و درمان به یاری سلامت بشریت می شتابد. همه گیری جهانی کووید 19 هرچند به دشواری، اما بسیار موثر و کارآ به صاحبان سیاست، اقتصاد و سلامت نشان داد آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و یاری درمانی نیستند.

ظفرقندی اضافه نمود: آزمایشگاه ها و متولیان این علم حقیقتاً حلقه وصل دانش طب، پیشگیری و اقدامات غربالگری کنترلی در همه گیری ها محسوب می شوند. روز های اول ورود ویروس کرونا به کشور را هرگز فراموش نمی کنیم که به واسطه کمبود تست های تشحیصی کووید چه سخت و دردناک می گذشت.

رییس کل سازمان نظام پزشکی نوشت: اینجانب به عنوان مسئول صنف جامعه پزشکی که بخش قابل توجهی از آن کارکنان و دانش پژوهان این رشته طبی هستند بار ها شاهد عملکرد جسورانه آنان در آزمایشگاه های کشور طی همه گیری کرونا بودم بدون آنکه به شایستگی از آنان نام برده یا قدردانی گردد. اکنون در سرانجام یک سال هم آوردی با ویروس کرونا، وظیفه خود می دانم به بهانه سالگرد تقویمی روز علوم آزمایشگاهی، ضمن تهنیت روزتان، یاد و نام جمعی از همکاران شما که بر سر این مبارزه شبانه روزی جان شیرین تقدیم حضرت احدیت کردند را گرامی داشته و در این آغازین روز های ماه مبارک رمضان، برای همه شما در سایه سار رحمت واسعه الهی، سلامتی و موفقیت روزافزون آرزو می کنم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 434

به "کرونا نشان داد آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و یاری درمانی نیستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا نشان داد آزمایشگاه ها هرگز یک ابزار ساده و یاری درمانی نیستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید