رقابت بیش از 5 هزار کانون فرهنگی در جشنواره رویش

به گزارش دنیای ویدئو، نصیری قیداری گفت: بیش از 5 هزار کانون فرهنگی در جشنواره رویش با هم رقابت کردند.

رقابت بیش از 5 هزار کانون فرهنگی در جشنواره رویش

به گزارش خبرنگار ، سعدالله نصیری قیداری، رئیس دانشگاه شهید بهشتی در اختتامیه هشتمین جشنواره ملی رویش گفت: با شیوع کرونا از بسیاری از فعالیت های علمی و حضور دانشجویان محروم شدیم، ولی فعالیت های علمی و پژوهشی با قدرت در حال ادامه است.

او ادامه داد: جشنواره رویش حرکتی بسیار ارزشمند است و استقبال زیادی از این حرکت اجرا شده است. با اینکه این جشنواره در فضای کرونا رخ داد بیش از 5 هزار کانون فرهنگی در این جشنواره با هم رقابت کردند و بیش از 40 دانشگاه در ابتدا اقداماتی را برای شرکت در این جشنواره انجام دادند. در این جشنواره بیش از 16 هزار اثر ارسال شد.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: کانون های فرهنگی حرکت زیبایی در فضای فرهنگی دانشگاه ایجاد کردند که در کنار فضای علمی در رونق بخشیدن به نشاط، هیجان و انگیزه دادن به فضای دانشجوی اقدامی ارزشمند است.

نصیری قیداری افزود: کشور ما با تمدن 12 هزار ساله، فعالیت های ارزشمندی در حوزه علم و هنر انجام داده است براین اساس در حوزه فرهنگ، صندلی بالایی داریم. در حوزه فرهنگ حرکت های بسیار ارزشمندی را شاهد هستیم که بخشی از این حرکت ها توسط فرزندان این مرز و بوم در جشنواره رویش فراهم شده است.

حمایت از سفیران فرهنگی در جشنواره رویش

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و رئیس هشتمین جشنواره رویش گفت: بخش بسیار مهم فعالیت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با فعالیت دانشجویان با کیفیت خوبی انجام می گردد.

او ادامه داد: جشنواره رویش از سال 1397 با وقفه سه ساله دوباره در بُعد ملی شروع شد. سال گذشته هفتمین جشنواره در دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید، بنا داشتیم سال جاری در دانشگاه گیلان حاضر شویم ولی به دلیل کرونا این امکان فراهم نشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اعلام کرد: نسبت به اینکه جشنواره رویش در مقیاس ملی برگزار گردد، پیروز شدیم. در این دو سال نسبت به برگزاری جشنواره های تخصصی اهتمام داشتیم براین اساس جشنواره فیلم کوتاه، جشنواره هنر های دیجیتال و تئاتر دانشجویی در بعد ملی انجام شدند.

او گفت: یکی از کار های بسیار مهم و موثر حمایت از سفیران فرهنگی بود. کارگاه های آموزشی در کنار جشنواره ها نیز برگزار گردید. در جشنواره رویش چهار کارگاه به منظور توانمند سازی انجمن های دانشجویی برگزار گردید.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت علوم ادامه داد: در چند ماهه اخیر پویش زندگی، دست یاریگر توست نیز راه اندازی شد و مجموعه های کانونی در این پویش درخشیدند.

غفاری اعلام کرد: تشکیل مجموعه های تخصصی کانون های دانشجویی، ایجاد زمینه مشارکتِ فعالیتِ کانون ها با دستگاه های دیگر مثل طرح های چرتکه، برگزاری نمایشگاه توانمندی دانشجویان در زمینه لباس و مد از جمله کار هایی است که اجرا شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 16

به "رقابت بیش از 5 هزار کانون فرهنگی در جشنواره رویش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رقابت بیش از 5 هزار کانون فرهنگی در جشنواره رویش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید