عرضه ورقهای فولادی API بر پایه توان داخلی

به گزارش دنیای ویدئو، به گفته مهندس امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان؛ شرکت فولاد اکسین خوزستان در عملکرد 6 ماهه نخست امسال توانست تناژ تولید را افزایش دهد و فرایند صعودی را در تولید ورق های API کسب نماید.

عرضه ورقهای فولادی API بر پایه توان داخلی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از بورس امروز، شرکت فولاد اکسین خوزستان یکی از تولیدکنندگان صنعت فولاد است که به تولید ورق های فولادی می پردازد. این شرکت در چند سال اخیر با تغییر ساختار مدیریتی و تبیین استراتژی های بهینه توانسته است پیروزیت های بسیاری کسب نماید. به گفته مهندس امین ابراهیمی مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان؛ شرکت فولاد اکسین خوزستان در عملکرد 6 ماهه نخست امسال توانست تناژ تولید را افزایش دهد و فرایند صعودی را در تولید ورق های API کسب نماید.

وی با اشاره به شرایط تولید سال 98 افزود: شرکت در سال گذشته با همت و تلاش نیروهای جوان خود پیروز شد تناژ تولید را به 720 هزار تن در سال برساند، در حالی که ظرفیت اسمی شرکت 700 هزارتن بوده است. این رخداد یک رکورد تولید در 10 سال گذشته برای شرکت فولاد اکسین خوزستان محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با اشاره به دیگر پیروزیت های این شرکت همچون تأمین ورق های خاص پروژه نفت و گاز گوره به جاسک بیان کرد: فولاد اکسین با همکاری یک شرکت دانش بنیان داخلی توانست آزمایشگاه خوردگی به عنوان بزرگترین آزمایشگاه فولادی در خاورمیانه بسازد.

از آنجا که شرکت در سال گذشته پیروز شد تا با ورود به حوزه صادرات، حدود 51 هزار تن ورق فولادی را به ارزش 21 میلیون یورو عرضه نماید می توان نتیجه گرفت که محصولات شرکت از قدرت رقابتی خوبی علاوه بر بازارهای داخلی، در بازارهای صادراتی نیز برخوردار است. لذا در صورت تسهیل صادرات، این شرکت یکی از بزرگترین ارز آوران به کشور خواهد بود.

با وجود شرایط تحریمی شرکت فولاد اکسین خوزستان بر پایه نیروی متخصص داخلی به تولید ورق های فولادی با برند اکسینار می پردازد که در 3 گرید مختلف با ویژگی ضدسایش در صنایعی همچون مس، سیمان و ماشین سازی مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر این، مهندس ابراهیمی استراژی شرکت را عرضه هر ساله محصول جدید در بازار بیان کرده است.

لذا با توجه به تلاش های این شرکت در حوزه R&D و برخورداری از نیروهای متخصص جوان انتظار داریم در ادامه شاهد کسب پیروزیت های بالاتر شرکت در راستا تولید باشیم. همچنانکه می دانیم در حال حاضر شرکت برنامه توسعه واحد فولاد سازی را در دست دارد که با تسهیل موانع و تأمین منابع مورد نیاز به زودی شاهد کلنگ زنی آن خواهیم بود.

طبق گزارشات شرکت در خصوص طرح مذکور، در ماه گذشته جلسه ای برای بررسی اسناد طرح با حضور مشاوره ارشد مدیرعامل، پیمانکاران و مشاور و نمایندگان شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری برگزار گشت. امیدواریم به زودی شاهد انتشار خبرهای پیروزیت طرح توسط شرکت باشیم.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 212

به "عرضه ورقهای فولادی API بر پایه توان داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه ورقهای فولادی API بر پایه توان داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید