فعالیت هیوندای در زمینه هواگردهای شهری وارد فاز تازه ای می گردد

به گزارش دنیای ویدئو، با پیوستن بخش هواگردهای شهری هیوندای به انجمن تولیدکنندگان هوانوردی عمومی (General Aviation Manufacturers Association) فعالیت های این غول خودروسازی در حوزه هواگردهای عمودپرواز الکتریکی وارد فاز تازه ای می گردد.

فعالیت هیوندای در زمینه هواگردهای شهری وارد فاز تازه ای می گردد

انجمن تولیدکنندگان هوانوردی عمومی (GAMA) در سال 2018 و با توجه به رشد چشمگیر شرکت های فعال در زمینه هواگردهای عمودپرواز الکتریکی، هایبرید، اتوماتیک و دیگر فناوری های نوین، بخش اعضای پیوسته را ایجاد کرد.

اکنون هیوندای به عنوان نهمین عضو وارد این گروه شده است تا فعالیت خود در زمینه هواگردهای شهری را توسعه دهد. اما دوازده شرکت دیگر فعال در این حوزه، به عنوان عضو وابسته کمیته پیشرانش الکتریکی و نوآوری (EPIC) به این انجمن پیوسته اند. لازم به ذکر است که عضو پیوسته تعهد و مشارکت بیشتری در انجمن دارد.

در اوایل امسال هیوندای از همکاری با اوبر اِلِویت (Uber Elevate) برای توسعه تاکسی های هوایی اطلاع داد و طرح مفهومی هواگرد عمودپرواز تمام الکتریکی خود با نام SA-1 را منتشر کرد. این هواگرد با سرعت 290 کیلومتر بر ساعت در ارتفاع 300 تا 600 متری پرواز خواهد نمود. نیروی آن به یاری پیشرانش الکتریکی توزیع شده تأمین می گردد تا چندین روتور نصب شده بر روی آن را به پرواز درآورد.

پیت بونس (Pete Bunce) مدیرعامل GAMA در این زمینه گفت: دیدن ورود تولیدکنندگان خودرو به بخش هواگردهای شهری هیجان انگیز است. فناوری های نوآورانه که به سرعت در این حوزه در حال رشد است، هوانوردی عمومی و تجاری را به سمت آینده سوق خواهد داد.

لازم به ذکر است در روزهای گذشته، تویوتا نیز نخستین آزمایش هواگرد الکترونیکی خود را با موفقیت انجام داده بود و با گسترش فعالیت ها در این حوزه باید شاهد رشد چشمگیر فناوری هواگردهای شهری باشیم. موضوعی که شرکت های مطرح هوافضایی مانند ایرباس و بویینگ به روزرسانی مدیریت حمل ونقل هوایی را متناسب با این حوزه الزامی می دانند.

  • تأکید بویینگ و ایرباس بر لزوم به روزرسانی مدیریت حمل ونقل هوایی

عکس کاور: هواگرد عمودپرواز الکتریکی هیوندای در نمایشگاه CES 2020

Credit: Curt Epstein

منبع: AIN Online

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 28 مهر 1399 بروزرسانی: 28 مهر 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 32

به "فعالیت هیوندای در زمینه هواگردهای شهری وارد فاز تازه ای می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت هیوندای در زمینه هواگردهای شهری وارد فاز تازه ای می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید