مصاحبه تند مرفاوی یک روز پس نشستن روی نیمکت تیم ملی

به گزارش دنیای ویدئو، صمد مرفاوی درباره انتخابش به عنوان سرمربی تازه تیم فوتبال جوانان گفت: حدود یک ماه و نیم پیش از من و بعضی دوستان دیگر برنامه خواستند. ما هم برنامه خود را اعلام نموده و جلسه ای هم با اعضای کمیته فنی داشتیم، اما انتخاب سرمربی این تیم طول کشید. درنهایت در جلسه ای که روز گذشته برگزار گردید مرا به عنوان سرمربی تیم جوانان انتخاب کردند. برای من افتخار است که در تیم جوانان کار نموده و به جوانان کشورم خدمت کنم. از کمیته فنی تشکر می کنم و امیدوارم با یاری این کمیته و حمایت فدراسیون فوتبال، عملکرد موفقی داشته باشیم.

مصاحبه تند مرفاوی یک روز پس نشستن روی نیمکت تیم ملی

* احتیاجی نیست کسی رزومه مرا ببیند همین که خدا ببیند کافی است

وی در مورد اینکه پس از این انتخاب بعضی منتقدان اعلام کردند صمد مرفاوی مدتی است سرمربیگری نمی کند و سابقه زیادی هم در فوتبال پایه ندارد، گفت: مربیگری خود را از فوتبال پایه شروع کردم و در نوجوانان، جوانان و امید استقلال فعالیت داشتم. در این رده چندین سال مربیگری کردم. شاید بعضی بازیکنان پس از اتمام فوتبال خود سریع دوست داشته باشند رو به مربیگری در سطح بزرگسالان بیاورند، ولی من چنین کاری نکردم و مرحله به مرحله در مربیگری بالا آمدم. سابقه من در فوتبال پایه تعیین است. نفرات زیادی که روزی ستاره استقلال و تیم ملی شدند، با من در تیم های پایه این باشگاه کار کردند.

سرمربی نو تیم ملی فوتبال جوانان اعلام نمود: سابقه مربیگری و دو دوره سرمربیگری استقلال دارم. در بعضی تیم های لیگ رجحان دیگر هم به عنوان سرمربی کار کردم. سال گذشته مدیر فنی استقلال بودم. فردی نبودم که بیرون از فوتبال باشم و ناگهان سرمربی تیم جوانان شوم. کار من مربیگری است. نقدها همواره وجود دارد، اما همه می دانند بازیکنان زیادی را تحویل فوتبال دادم، اما این مسائل دیده نمی گردد. احتیاجی هم ندارم کسی چنین مسائلی را ببیند. همین که خدا ببیند، برای من کافی است و کار خودم را انجام می دهم، زیرا طبق اصولم کار می کنم.

* برنامه ها عقب افتاده و باید فشرده کار کنیم

مرفاوی در مورد اینکه آیا پس از انتخاب به عنوان سرمربی تیم جوانان، برنامه نوی به کمیته فنی داده است، شرح داد: در برنامه قبلی که به فدراسیون فوتبال دادم و درباره اش در کمیته فنی صحبت شد، قرار بود کار خود را از 15 اردیبهشت شروع کنیم و این مرحله تا اول خرداد ادامه داشت. می خواستیم نفراتی که استعدادیاب ها شناسایی نموده بودند، محک بزنیم و 50 نفر از آن ها را انتخاب کنیم، اما متأسفانه این اتفاق نیفتاد و برنامه ما عقب افتاد. البته به علت امتحانات بچه ها برای تمرین کردن در خرداد برنامه ای نداشتم.

وی اعلام نمود: به علت عقب افتادن برنامه ها، باید کار خیلی فشرده ای انجام بدهیم. باید 50 نفر منتخب خود را از بین حدود 196 بازیکنانی که در استعدادیابی انتخاب شدند شناسایی کنیم. البته سعی داریم به منطقه ها مختلف سر بزنیم تا اگر فردی باشد که از چشمان استعدادیاب ها پنهان مانده است، او را هم انتخاب کنیم. این نفرات هم باید به محک خوردن در اردوی تیم جوانان امید داشته باشند. هر چند زمان ما خیلی محدود است، اما افرادی را مأمور می کنیم تا در زمانی که تیم کار آماده سازی خود را انجام می دهد، به منطقه ها مختلف بروند و اگر بازیکن توانمندی وجود داشت، او را شناسایی نمایند.

* ناتعیین بودن زمان شروع تمرینات و کادرفنی تیم ملی جوانان

سرمربی تیم ملی جوانان در مورد زمان شروع تمرینات این تیم گفت: در جلسه آینده کمیته فنی برنامه خود را اعلام می کنیم، اما زمان شروع تمرینات تعیین نشده است.

مرفاوی در مورد اینکه قرار است از چه نفراتی به عنوان کادرفنی تیم جوانان استفاده کند گفت: این موضوع هم هنوز تعیین نشده، باید نفرات مدنظر خود را به کمیته فنی معرفی کنیم تا پس از تأیید در این کمیته با آن ها همکاری کنیم. البته من هنوز نفرات مدنظرم را به این کمیته معرفی ننموده ام.

* تورنمنت کافا را به چشم ملاقات های محبت آمیز می بینیم

وی در مورد لزوم برگزاری ملاقات های تدارکاتی برای تیمش پاسخ داد: مرداد قرار است در تورنمنت کافا شرکت کنیم. این مسابقات را به چشم بازی های تدارکاتی می بینیم. پس از حضور در تورنمنت کافا هم با تیم های داخلی بازی محبت آمیز انجام می دهیم. قطعا در مرداد و اوایل شهریور تیم های لیگ رجحان و دسته اولی آماده ای وجود دارند که قبل از اعزام به مسابقات مقدماتی آسیا از فرصت بازی محبت آمیز با این تیم ها استفاده کنیم.

* ماجدی از جنس فوتبال است و می داند تیم ما به چه برنامه هایی احتیاج دارد

سرمربی تیم ملی جوانان در مورد درخواست خود از فدراسیون فوتبال و میرشاد ماجدی برای حمایت از این تیم گفت: ماجدی از جنس فوتبال است و می داند برای آمادگی تیم های ملی چه برنامه هایی احتیاج است. سعی داریم برنامه های خود را به کمیته فنی و فدراسیون فوتبال ارائه بدهیم و امیدواریم تا جایی که مقدور هست کار ها را برای ما انجام بدهند. باید از شرایط و امکانات موجود برترین استفاده را ببریم.

مرفاوی در مورد شناخت خود از قرقیزستان، امارات و برونئی به عنوان حریفان تیم ملی در مسابقات مقدماتی زیر بیست سال آسیا گفت: تا به امروز بررسیی درباره این تیم ها نداشتم، زیرا انتخاب به عنوان سرمربی تیم جوانان تا روز گذشته تعیین نبود فقط برنامه داده و همه مسائل را در آن قید نموده بودند، اما باید آرام آرام کار خود را شروع نموده و حرف تیم را بررسی کنیم تا با کسب اطلاعات لازم از شرایط حریفانمان روی تیم جوانان خودمان کار کنیم.

* از مربی خارجی در کادرم استفاده نمی کنم

وی در مورد احتمال حضور مربیان خارجی در کادرفنی این تیم مطرح کرد: نفرات داخلی توانمند هستند و فکر نمی کنم از خارجی ها در کادرفنی هم استفاده نمایند.

* استقلال با مجیدی یا بدون او راه خودش را می رود

سرمربی پیشین استقلال در مورد شرایط این تیم پس از جدایی فرهاد مجیدی مطرح کرد: استقلال جهت خودش را می رود و برایش آرزوی موفقیت می کنم. به هر حال مجیدی تصمیم گرفت از استقلال برود، اما این تیم بزرگ است و قطارش هیچ وقت از حرکت نمی ایستد. استقلال با مجیدی یا غیر مجیدی راه خودش را می رود. مهم این است که این تیم حرکت خودش را انجام می دهد. امیدوارم جایگزین مجیدی هم بتواند موفقیت قبلی را بار دیگر تکرار کند.

مرفاوی درباره فشار های وارد شده روی مدیریت این باشگاه برای انتخاب سرمربی خارجی پاسخ داد: استفاده از مربی خارجی یا ایرانی نظر هیأت مدیره و مدیرعامل باشگاه است. آن ها تصمیم گیرنده هستند و امیدوارم برترین تصمیم را هم بگیرند. اینکه من بگویم خارجی بهتر است یا ایرانی تأثیرگذار نیست.

* فوتبال ما غریبه پسند شده است

وی در مورد اینکه از لحاظ فنی نظراتش می توند برای هیأت مدیره باشگاه راهگشا باشد شرح داد: مربی ایرانی یا خارجی مزیت ها و معایبی دارد. مربی ایرانی کامل روی فوتبال ما شناخت دارد و اگر چنین مربی انتخاب گردد از نیرو های خودمان استفاده نموده ایم. مربی ایرانی که در سطح اول باشد تمام مسائل را به خوبی می شناسد. مربی خارجی برای شناخت از مسائل و جو فوتبال ما احتیاج به زمان دارد. ایراد استفاده از مربی خارجی این است. حسنش هم این است که او از اتفاقات قبلی استقلال آگاهی ندارد که بخواهد استرس بگیرد. به ایران می آید، قراردادش را می بندد و هر اتفاقی بیفتد، پولش را می گیرد و می رود. متأسفانه فوتبال ما تا حدی غریبه پسند شده است، اما امیدوارم به مربیان داخلی هم احترام گذاشته گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 923

به "مصاحبه تند مرفاوی یک روز پس نشستن روی نیمکت تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه تند مرفاوی یک روز پس نشستن روی نیمکت تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید