پیش بینی یک کارشناس از آینده بازار

به گزارش دنیای ویدئو، خبرنگاران : بازار سرمایه همچنان فرایند کاهشی خود را طی میکند اما امروز خبر تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه، سهامداران را تا حدی امیدوار کرد.

پیش بینی یک کارشناس از آینده بازار

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرآنلاین بورس تهران گرچه امروز شرایط بهتری نسبت به روزهای گذشته داشت اما از ابتدای ساعات معامله رو به کاهش بود و در خاتمه معاملات شاخص کل با کاهش 4 هزار و 857 واحد به رقم یک میلیون و 226 هزار و 18 واحد رسید.

شاخص کل نیز با معیار هم وزن با کاهش 673 واحد به رقم 434 هزار و 697 واحد رسید.

ارزش بازار بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 4 میلیون و 896 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله گران در بورس بیش از 3.1 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 319 هزار فقره معامله و به ارزش 3 هزار و 98 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز رییس سازمان بورس با اشاره به این که هم اکنون بیش از 57 میلیون نفر در بازار سرمایه حضور دارند و از همین رو حرکت این بازار برای آنها مهم است و بازار سرمایه به امری ملی تبدیل شده است، از طرح تزریق 24 هزار میلیارد تومان به بازار سرمایه اطلاع داد.

بهنام صمدی، کارشناس مالی و بازار سرمایه در مورد شرایط امروز بازار گفت: شرایط بازار امروز کمی بهتر بود. برخی نمادها سبز شدند و کمی نسبت به روزهای قبل متفاوت بود. ارزش معاملات نیز بالاتر رفت.

صمدی اظهار کرد: خیلی ها عامل بهتر شدن بازار را دامنه نوسان میدانند که البته صرفا این نیست. دامنه نوسان کنونی شرایط را سخت نموده ولی نبود نقدینگی و خروج پول به دلیل شرایط عدم اطمینان عامل اصلی تری است.

این کارشناس مالی با اشاره به این که اخباری که در مورد انتشار 24 هزار میلیارد اوراق اجاره سهام منتشر شده خبر خوبی برای بازار است، گفت: اگر چنین منبعی وارد بورس گردد میتواند بازار را از این شرایط قفل شدگی بیرون بیاورد.

وی اظهار کرد: البته اینطور نیست که ظرف 24 ساعت این نقدینگی تزریق گردد. این تزریق پول حداقل 1 تا 2 هفته طول میکشد اما خبر آن هم میتواند بازار را از این شرایط اسفناک خارج کند.

صمدی گفت: معمولا قبل از انتخابات ها یک رونقی داشته است. باید دید سال جاری هم چنین است یا نه. هرچند شرایط خیلی متفاوت است و هیچوقت پیش از انتخابات ابهام مذاکرات سیاسی وجود نداشته است.

وی اضافه کرد: این به این معنا نیست که مذاکره برای بازار مضر است. اما حداقل باید یک سری از صنایع مثل خودرویی، بانکی و تجهیزاتی مثبت شوند. با این حال میبینیم که آن ها هم بدترین صف فروش را دارند. در مذاکرات پیشین تا خبری میرسید دقیقا این سهم ها مثبت میشدند. پس نتیجه میگیریم بازار ما الان به اخبار برجام و دلار بی اهمیت است و از کمبود نقدینگی و عدم اعتماد رنج میبرد.

این کارشناس مالی با اشاره به این که باید منتظر بود تا ببینیم تزریق نقدینگی بر بازار سرمایه چه تاثیری میگذارد گفت: البته اولتیماتومی که آقای دژپسند دادند مبنی بر این که اگر بانک ها بیش از 16 درصد مصوبه شورای پول اعتبار سود بدهند از آن ها مالیات گرفته میگردد، خبر موثری بر بازار بود و چه دیروز و چه امروز بازار متفاوت شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 430

به "پیش بینی یک کارشناس از آینده بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی یک کارشناس از آینده بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید