لزوم تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

به گزارش دنیای ویدئو، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت:در تأمین واکسن آنفولانزا هیچ مسئله ای نیست و گروه های پر خطر در اولویت دریافت آن هستند.

لزوم تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر

دکتر مشهود تقیلو معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: پارسال چهار هزار و 76 نفر در این استان واکسن آنفولانزا را تزریق کردند و بر این مبنا در تأمین واکسن هیچ مسئله ای نیست.

او با اشاره به شروع فصل سرما و شیوع بیماری های رایج این فصل، اضافه نمود: عفونت ویروسی شایعی که در این فصل وجود دارد بیماری آنفلوانزا است که طبق دستورالعمل موجود واکسیناسیون آن در فصل پائیز انجام می گیرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان ادامه داد: بیماران دیابتی، بیماران با مشکل ریه، مادران باردار، بیماران سرطانی و افراد با ایمنی پایین از جمله گروه های پر خطری هستند که حتما باید این واکسن را تزریق نمایند.

او گفت: بیماری آنفلوانزا به دو نوع A و B تقسیم بندی می گردد که در نوع اول، شایع ترین آن H 1 N 1 و H 3 N 2 و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را شامل می گردد که بعضی موارد به سختی فردی را گرفتار می نماید، اما کشندگی بالایی دارد.

تقیلو با بیان اینکه آنفلوانزای فصلی یا همان H 1 N 1 و H 3 N 2 واکسن دارد، اضافه نمود: برای افرادی که برای اولین بار به تزریق واکسن اقدام می نمایند اندازه ایمنی زایی از 19 تا 70 درصد متغیر است.

این مسئول ادامه داد: در صورتیکه فردی به مدت پنج سال متوالی این نوع واکسن را تزریق نموده باشد، تا 90 درصد اندازه ایمنی زایی آن در مقابل بیماری ایجاد می گردد.

خبرنگاران زنجان زنجان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 3 مهر 1401 بروزرسانی: 3 مهر 1401 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 971

به "لزوم تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم تزریق واکسن آنفولانزا برای گروه های پرخطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید