کدام خدمات تشخیصی کرونا تحت پوشش بیمه است؟

به گزارش دنیای ویدئو، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، درباره تحت پوشش قرار دریافت خدمات تشخیصی کرونا توضیحاتی ارائه کرد.

کدام خدمات تشخیصی کرونا تحت پوشش بیمه است؟

به گزارش ایسنا، حنان حاج محمودی- مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه با شیوع بیماری کرونا در کشور، نیاز به ارائه خدمات پزشکی از راه دور که هم اکنون تحت عنوان دورا پزشکی از آن یاد می شود افزایش یافت، گفت: این نیاز بیش از پیش و به عنوان یک نیاز اساسی و فراتر از اقدامات منطقه ای و پایلوت احساس شد و جلساتی در این خصوص با موضوع معاونت درمان وزارت بهداشت برگزار کردیم. هم اکنون دو کد 901820 تحت عنوان ارائه مشاوره پزشکی به بیمار و خانواده وی با مشاوره تلفنی و کد 901825تحت عنوان ارائه مشاوره پزشکی به بیمار یا خانواده وی به صورت آنلاین (ویدئو کنفرانس) در کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت جمهوری اسلامی ایران درج شده است که البته این کدها ستاره دار بوده و در تعهد سازمان های بیمه گر پایه قرار ندارد.

وی اضافه کرد: از تیرماه 99 پوشش بیمه ای خدمات متخصصین رادیولوژی تمام وقت در خدمات تصویربرداری ام آر آی و سی تی اسکن برابر مصوبات و شروط ابلاغی از سوی دبیرخانه شورای عالی بیمه در تعهد سازمان قرار گرفته است که هم اکنون مشمول پرداخت بیمه می شود. همچنین معاونت محترم درمان وزارت بهداشت در اواخر مردادماه 99 آیین نامه ای تحت عنوان آیین نامه اجرایی ارائه خدمات سلامت و پزشکی از راه دور ابلاغ کرده است.

حاجی محمودی تاکید کرد: مواردی که در ارتباط با این آیین نامه نیاز به شفاف سازی دارد شامل نحوه و ردیف تامین اعتبارات اجرای آیین نامه، ساز و کارهای پیشگیری از تقاضای القایی، شفاف سازی جایگاه نظارتی سازمان و همچنین جایگاه شورای عالی بیمه سلامت، تبیین جایگاه پزشک خانواده در این طرح است. اکنون به استثنای خدمات رادیولوژیست در ارتباط با ام آرآی و سی تی اسکن، سازمان قراردادی مبنی بر خرید خدمات به صورت دورا پزشکی نداشته و تبعاً پرداختی نیز در این خصوص نداشته است.

وی در پاسخ به این سوال که پزشکانی که برای بررسی شرایط بیمار مبتلا به کرونا به منزل مراجعه می کنند می توانند هر مبلغی را به دلخواه دریافت کنند یا خیر؟، گفت: خیر، ملاک دریافت تعرفه ویزیت مصوبات سالیانه هیئت محترم وزیران به تفکیک سطوح مختلف تخصصی است. برابر مندرجات کتاب ارزش نسبی خدمات و مراقبت های سلامت کد 901995 در صورت ارائه خدمات درمانی در منزل توسط بخش خصوصی میزان 510300 ریال برای سال 99 علاوه بر تعرفه خدمات، قابل اخذ خواهد بود؛ البته توجه کنید که اکنون ویزیت در منزل در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار ندارد و به این ترتیب با نهاد یا سازمانی نیز برای اعزام پزشک به منازل مبتلایان کرونا قرارداد ندارد.

وی درباره پوشش هزینه ای انجام تست تشخیصی pcr، اظهار کرد: برابر دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت، در صورت ویزیت بیماران توسط پزشکان مستقر در مراکز تعیین شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از جمله مراکز 16 ساعته و تجویز آزمایش pcr هزینه مربوط بر اساس تعرفه مصوب تحت پوشش خواهد بود.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، اعلام کرد: هرگونه تخلف مراکز طرف قرارداد به ادارات نظارت و ارزشیابی ادارات کل استانی قابل گزارش است. سازمان بیمه سلامت در حال حاضر برای ویزیت در منزل قرارداد ندارد لیکن دریافت اطلاعات مرتبط به مراکز طرف قرارداد از طریق ادارات نظارت و ارزشیابی ادارات کل استانی امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آبان 1399 بروزرسانی: 18 آبان 1399 گردآورنده: justclip.ir شناسه مطلب: 73

به "کدام خدمات تشخیصی کرونا تحت پوشش بیمه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خدمات تشخیصی کرونا تحت پوشش بیمه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید